NATUR 4

NATUR 4 ЛИЦЕ И ТЕЛО – Хидратантна и ревитализирачка крема

Natur ™ 4 е козметичка крема која придонесува за регенерација на кожата и е се користи за лице и тело. Нејзината формулација содржи растителни екстракти, колаген и екстракти од протеини. Кожата станува мазна, цврста и добро тонирана со долготраен ефект. Natur ™ 4 може да се употребува пред шминка. Начин на употреба: нанесете на лицето и вратот со нежна масажа, пред шминка или навечер по чистење. Нанесете на целото тело по туширање, со нежна масажа. Клучни состојки: Хидролизиран колаген, Екстракт од кора /лист/ гранче од Hamamelis virginiana, Екстракт од семе од Aesculus hippocastanum, Екстракт од колаген, Екстракт од ембрион, Плацентарен протеин. Пакување, туба нето тежина 75 МЛ. Рок на траење: на амбалажа или 12 месеци од отварање. Произведено во Италија.