PET ARMONY FORMULA

PET Armony Formula ПРИДОНЕСУВА ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА НОРМАЛНОТО РАСПОЛОЖЕНИЕ И НЕГОВАТА РАМНОТЕЖА

Придонесува за добросостојба која е изменета од стресни состојби (бучава, нова околина, нови интеракции)

Додаток во исхраната во форма на вкусна паста што ја подобрува благосостојбата на вашето домашно милениче во различни стресни ситуации.

– Има смирувачки и релаксирачки ефект

– Надминување на стресот (грмотевици, петарди, гласна музика, возење во автомобил…)

– Помага при несоница

– Нарушувања во однесувањето, адаптации на нови ситуации

– Антидепресив

Состав: Јачмен слад, растителни масла и масти од соја 8% и ленено семе 8%, Малтодекстрин, Моно- и диглицерид на палмово масло, Гликозен сируп, магнезиум ацетат, Производи од преработка на растенија ( Valeriana officinalis , Melissa officinalis ).

Додатоци на кг Аминокиселини : 3.4.1. Л-триптофан, технички чист 45000 мг. Витамини : 3a370 таурин 1000 мг. Конзерванси : E330 лимонска киселина.

Упатство за употреба: Дополнителните извори може да се дадат директно во устата на вашето домашно милениче, само во чинија или да се мешаат со храна. Кај мачките, се предлага да се фаќа GUNA PETformula веднаш околу устата или на задниот дел од шепа, за да се обезбеди спонтана администрација.

Препорачана дневна количина: Кучиња и мачки до 5 кг : 1 g 1-2 пати на ден. Кучиња и мачки од 5 до 10 кг : 2 g 1-2 пати на ден. Кучиња и мачки од 10 до 20 кг : 3 g 1-2 пати на ден. Кучиња од 20 до 30 кг : 4 g 1-2 пати на ден. Кучиња над 30 кг : 5 g 1-2 пати на ден.Чувајте на ладно и суво место. Користете го производот во рок од 30 дена по отворањето. 1 g одговара на приближно 1 см паста.

Произведено во Италија. Генерален застапник Аквамарин Меди Велнес Скопје Бул. Мит. Теодосиј Гологанов 112-1/22 Скопје, тел 02 5127 822 www.aquamarin.mk, маил: akvamarinmv@gmail.com

Пакување, туба нето тежина 50 g. Рок на траење: на амбалажа.