PET BOWEL FORMULA

PET BOWEL FORMULA ПРИДОНЕСУВА ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА РЕГУЛАРНОСТА НА ИНТЕСТИНАЛНИОТ ТРАНЗИТ, ИСТО ТАКА ОЛЕСНУВАЈЌИ ЈА ЕЛИМИНАЦИЈАТА НА КЛОПЧИЊАТА ОД ВЛАКНА.

PET BOWEL FORMULA е дополнителна храна за кучиња и мачки. Додаток во исхраната во форма на паста кој помага во ублажување на проблемите со запек.

  • Подобрување на цревната перисталтика
  • Олеснете го излачувањето на тврда столица
  • Превенција на влакненца во гастроинтестиналниот тракт
  • Спречува запек

Состав: Јачмен слад 30%, малтодекстрин, растителни масла и масти од соја 8% и ленено семе 8%, моно- и диглицериди на палмово масло, Производи од преработка на растенија ( Ananas comosus , Foeniculum vulgare ), Yucca schidigera 0,5% (5000 mg), лунулин од цикорија.

Додатоци на кг. Витамини : 3a700 витамин Е (ол-рак-алфа-токоферил ацетат) 2500 мг, 3а841 калциум Д-пантонатнат 500 мг,3а315 ниацинамид 1000 мг. Конзерванси : Е330 лимонска киселина.

Упатство за употреба: Дополнителните извори може да се дадат директно во устата на вашето домашно милениче, само во чинија или да се мешаат со храна. Кај мачките, се предлага да се фаќа GUNA PETformula веднаш околу устата или на задниот дел од шепа, за да се обезбеди спонтана администрација.

Препорачана дневна количина: Кучиња и мачки до 5 кг : 1 g 1-2 пати на ден. Кучиња и мачки од 5 до 10 кг : 2 g 1-2 пати на ден.

Кучиња и мачки од 10 до 20 кг : 3 g 1-2 пати на ден. Кучиња од 20 до 30 кг : 4 g 1-2 пати на ден. Кучиња над 30 кг : 5 g 1-2 пати на ден.

Чувајте на ладно и суво место. Користете го производот во рок од 30 дена по отворањето. 1 g одговара на приближно 1 см паста.

Произведено во Италија. Генерален застапник Аквамарин Меди Велнес Скопје Бул. Мит. Теодосиј Гологанов 112-1/22 Скопје, тел 02 5127 822 www.aquamarin.mk,  маил: akvamarinmv@gmail.com  Пакување, туба нето тежина 50 g. Рок на траење: на амбалажа.