PET ENERGY FORMULA

PET ENERGY FORMULA Придонесува за подобрување на добросостојбата која е засегната од енергетски дефицит

PET ENERGY FORMULA е комплементарна храна за кучиња и мачки.

Состав: Маст од јачмен 30%, растителни масла и масти од соја 8% и ленено семе од 8%, малтодекстрин, моно- и диглицериди на палмово масло, сируп со глукоза, Производи од преработка на растенија ( азиски женшен , бетла пендула , Fraxinus excelsior , Passiflora incarnata , Tilia cordata).

Додатоци на кг. Витамини : 370 таурин 25000 мг, 910 Л-карнитин 40000 мг, 821 витамин Б1 (тиамин мононинат) 10 мг, витамин Б2 (рибофлавин) 10 мг, 831 витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 5 мг. Конзерванси : E330 лимонска киселина.

Упатство за употреба: Дополнителните извори може да се дадат директно во устата на вашето домашно милениче, само во чинија или да се мешаат со храна. Кај мачките, се предлага да се фаќа GUNA PETformula веднаш околу устата или на задниот дел од шепа, за да се обезбеди спонтана администрација.

Препорачана дневна количина Кучиња и мачки до 5 кг : 1 g 1-2 пати на ден. Кучиња и мачки од 5 до 10 кг : 2 g 1-2 пати на ден. Кучиња и мачки од 10 до 20 кг : 3 g 1-2 пати на ден. Кучиња од 20 до 30 кг : 4 g 1-2 пати на ден. Кучиња над 30 кг : 5 g 1-2 пати на ден. Чувајте на ладно и суво место.
Користете го производот во рок од 30 дена по отворањето. 1 g одговара на приближно 1 см паста. Произведено во Италија. Генерален застапник Аквамарин Меди Велнес Скопје Бул. Мит. Теодосиј Гологанов 112-1/22 Скопје, тел 02 5127 822 www.aquamarin.mk, маил: akvamarinmv@gmail.com Пакување, туба нето тежина 50 g. Рок на траење: на амбалажа.