RESOURCE CREAM

RESOURCE CREAM S.O.S. – (SOOTH OUR SKIN) Ја смирува нашата кожа

Крем за обновување, смирување и надополнување, со Bach цветни екстракти според Оригиналниот Метод на Др. Bach.

 • Секогаш со Вас! Вклучува 3 гратис примероци
 • Природно и еколошко
 • Со органски состојки (означени со * во пакувањето)
 • Без додадени: вештачки конзерванси, парабени, минерално масло, парафин, силикони, фосфати
 • Погоден за вегани: нема состојки од животинско потекло
 • Дерматолошки тестиран и тестиран на никел
 • Изложен на светлина со „ WHITE Холографски Биорезонантен Метод“
 • Произведено во околина на Био-Архитектура.

RESOURCE CREAM-от врши смирувачка и обновлива активност со спротивставување на ефектите од стресот врз кожата и нејзина заштита од штетните ефекти на факторите од животната средина.

Еудермичните својства на неговите растителни состојки вршат негување, хидрирање и даваат смирувачко дејство што ја прави кожата еластична и навлажнета, давајќи пријатно чувство на благосостојба. Идеално за:

 • За ЖЕНИ, крем за тело, раце и лице;
 • За МАЖИ, смирувачки и навлажнувачки крем за после бричење и крем за обновување на цело лице;
 • За ДЕЦА, смирувачки и заштитен крем за одржување на физиолошката еластичност на кожата и против стресот предизвикан од интензивно вежбање и играње на отворено.

Присуството на цветни екстракти според Оригиналниот Метод на Др. Bach, ја стимулира инспирацијата од овие цветни архетипови, и нивните соодветни својства, со цел да се евоцираат сопствените внатрешни витални ресурси и адаптабилноста да се искуси чувството на добросостојба.

Според визијата на Др. Bach : Crab Apple инспирира чистота и љубов за сопствениот физички изглед; Impatiens, спокојство; Clematis, присуство и поврзаност на умот и телото; Walnut, чувство на заштита и прилагодливост; Rock Rose, храброст; Cherry Plum, господар на себе си; Star of Bethlehem, елаборација и резолуција.

Начин на употреба: Нанесете на засегнатите регии или на цело тело, со нежна кружна масажа.

RESOURCE CREAM-от е произведен со природни состојки, во околина дизајнирана согласно со принципите на Био-Архитектурата, и експозиција на 432Hz звучна фреквенција и светлосна фреквенција, посредувана од оптички филтри информирани со растителни сировини. (WHITE Холографски Биорезонантен Метод), исто така проучени во дерматолошко поле заради стимулирање на физиолошката функција на кожата.

Состојки: Вода, Prunus Amygdalus Dulcis Oil*, Glycerin*, Butirospermum Parkii Butter*, Macadamia Ternifolia Seed Oil*, Cucumis Sativus Fruit Extract*, Tocopheryl Acetate, Agar, Phenetyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Alcohol, Clematis Vitalba Flower Extract, Prunus Cerasifera  Flower Extract, Impatiens Glandulifera Flower Extract, Ornithogalum Umbellatum Flower Extract, Helianthemum Nummularium  Flower Extract, Malus Sylvestris  Flower Extract, Juglans Regia Flower Extract, Citrus Medica Vulgaris Peel Oil, Maleleuca Viridiflora Leaf Oil, Calendula Officinalis Flower Oil, d-Limonene**, Linalool**.

**алергени супстанци (Dir. 2003/15/EC) не се употребени како такви, но природно се содржат во есенцијалните масла употребени во оваа формулација.

Ајде подобро да се запознаеме! Прочитај ме: