PET BRAIN FORMULA

PET BRAIN FORMULA Придонесува за добросостојба кај постари миленици со редуцирана невролошка активноста

PET BRAIN FORMULA е дополнителна храна за кучиња и мачки.

Состав: Маст од јачмен, растителни масла и масти од соја 8% и ленено семе од 8%, малтодекстрин, моно- и диглицериди на палмино масло, сируп со глукоза, Производи од преработка на растенија ( Гинко билоба , куркума лонга ), концентрирани феноли и полифеноли од хидролизиран линоцелулоза 2% (20000 mg), алги од родот Schizochytrium 5% (обезбедува 8500 mg DHA). Додатоци на кг Витамини: 700 витамин Е (сите рак-алфа-токоферил ацетат) 10000 мг, 3а890 холин хлорид 50000 мг, 3а370 таурин 1000 мг, 3а821 витамин Б1 (тиамин мононитрат) 2000 мг, 3а831 витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 500 мг, витамин Б12 (цијанокобаламин) 100 мг. Соединенија на елементи во трагови : 3b814 селен (Хидрокси- аналог на селенометионин) 2,2 мг. Конзерванси : E330 лимонска киселина.

Упатство за употреба Дополнителните извори може да се дадат директно во устата на вашето домашно милениче, само во чинија или да се мешаат со храна. Кај мачките, се предлага да се фаќа GUNA PETformula веднаш околу устата или на задниот дел од шепа, за да се обезбеди спонтана администрација.

Препорачана дневна количина: Кучиња и мачки до 5 кг : 1 g 1-2 пати на ден. Кучиња и мачки од 5 до 10 кг : 2 g 1-2 пати на ден. Кучиња и мачки од 10 до 20 кг : 3 g 1-2 пати на ден. Кучиња од 20 до 30 кг : 4 g 1-2 пати на ден. Кучиња над 30 кг : 5 g 1-2 пати на ден. Чувајте на ладно и суво место. Користете го производот во рок од 30 дена по отворањето. 1 g одговара на приближно 1 см паста.

Произведено во Италија. Генерален застапник Аквамарин Меди Велнес Скопје Бул. Мит. Теодосиј Гологанов 112-1/22 Скопје, тел 02 5127 822 www.aquamarin.mk, маил: akvamarinmv@gmail.com Пакување, туба нето тежина 50 g. Рок на траење: на амбалажа.