PET LIVER FORMULA

PET LIVER FORMULA  Придонесува за добросостојба засегната од редуцирана функција на

црниот дроб

PET LIVER FORMULA е дополнителна храна за кучиња и мачки.

Состав: Маст од јачмен, растителни масла и масти од соја 8% и ленено семе од 8%, малтодекстрин, моно- и диглицериди на палмино масло, сируп со глукоза, Производи од преработка на растенија ( Silybum marianum , Curcuma longa , Taraxacum officinale ), квасец на пијалак , рибино масло.

Додатоци на кг. Аминокиселини : 3c301 DL-метионин, технички чист 25000 mg. Витамини: 700 Витамин Е (сите-рак-алфа-токоферил ацетат) 20000 мг, 821 витамин Б1 (тиамин мононират) 4000 мг, витамин Б2 (рибофлавин) 12000 мг, 831 витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 800 мг, витамин Б12 ) 30 мг, 315 ниацинамид 2000 мг, 316 фолна киселина 250 мг, 880 биотин 20 мг, 925 бетаин хидрохлорид 25000 мг, 910 Л-карнитин 10000 мг, 370 таурин 20000 мг. Конзерванси : E330 лимонска киселина.

Упатство за употреба; Дополнителните извори може да се дадат директно во устата на вашето домашно милениче, само во чинија или да се мешаат со храна. Кај мачките, се предлага да се аплицира GUNA PETformula веднаш околу устата или на задниот дел од шепа, за да се обезбеди спонтана администрација.  

Препорачана дневна количина: Кучиња и мачки до 5 кг : 1 g 1-2 пати на ден. Кучиња и мачки од 5 до 10 кг : 2 g 1-2 пати на ден. Кучиња и мачки од 10 до 20 кг : 3 g 1-2 пати на ден. Кучиња од 20 до 30 кг : 4 g 1-2 пати на ден. Кучиња над 30 кг : 5 g 1-2 пати на ден.

Чувајте на ладно и суво место. Користете го производот во рок од 30 дена по отворањето. 1 g одговара на приближно 1 см паста.

Произведено во Италија. Генерален застапник Аквамарин Меди Велнес Скопје Бул. Мит. Теодосиј Гологанов 112-1/22 Скопје, тел 02 5127 822 www.aquamarin.mk, маил: akvamarinmv@gmail.com, Пакување, туба нето тежина 50 g. Рок на траење: на амбалажа.