PET DERMO FORMULA

PET DERMO FORMULA Придонесува за добросостојба која е засегната од кожни проблеми

(крзно и кожа).

PET DERMO FORMULA е дополнителна храна за кучиња и мачки.

Состав: Маст од јачмен, растителни масла и масти од соја 8% и ленено семе од 8%, малтодекстрин, моно-и диглицериди на палмино масло, сируп со глукоза, Производи од преработка на растенија ( Ribes nigrum 1%, Алое барбадензис 1%, Calendula службени 1%), Квасец на пијалак, рибино масло 1%.

Додатоци на кг. Аминокиселини : 3c301 DL-метионин, технички чист 25000 mg. Витамини: 672 Витамин А (ретинил ацетат) 500000 IU, 700 витамин Е (сите рак-алфа-токоферил ацетат) 5000 мг, 880 биотин 20 мг, 315 ниацинамид 1500 мг, 925 бетаин хидрохлорид 25000 мг, 370 Таурин, Соединенија во трага на елементи: 3b607 цинк (цинк хелатнат глицин, хидрат) 2500 мг, 3б814 селен (Хидрокси- аналог на селенометионин) 2,2 мг. Конзерванси : E330 лимонска киселина. Упатство за употреба Дополнителните извори може да се дадат директно во устата на вашето домашно милениче, само во чинија или да се мешаат со храна. Кај мачките, се предлага да се фаќа GUNA PETformula веднаш околу устата или на задниот дел од шепа, за да се обезбеди спонтана администрација.

Препорачана дневна количина Кучиња и мачки до 5 кг : 1 g 1-2 пати на ден. Кучиња и мачки од 5 до 10 кг : 2 g 1-2 пати на ден. Кучиња и мачки од 10 до 20 кг : 3 g 1-2 пати на ден. Кучиња од 20 до 30 кг : 4 g 1-2 пати на ден. Кучиња над 30 кг : 5 g 1-2 пати на ден. Чувајте на ладно и суво место.
Користете го производот во рок од 30 дена по отворањето. 1 g одговара на приближно 1 см паста. Произведено во Италија. Генерален застапник Аквамарин Меди Велнес Скопје Бул. Мит. Теодосиј Гологанов 112-1/22 Скопје, тел 02 5127 822 www.aquamarin.mk, маил: akvamarinmv@gmail.com Пакување, туба нето тежина 50 g. Рок на траење: на амбалажа.